قرآن کریم، کتابی آسمانی و انسان ساز می باشد که در طول تاریخ، مسیر درست هدایت را به انسان ها نشان می دهد. مومنان بسیاری وجود دارند که در راه عمل به این حکم خداوندی، تلاش های بی شائبه ای انجام می دهند و با حفظ و قرائت آیات قرآن کریم، باعث ترویج این کتاب نورانی می شوند. مسئولان قرآنی به پاس خدمت خالصانه و پشتکار مستمر این عزیزان، مراسم هایی برگزار کرده و با تقدیم انواع لوح تقدیر از آن ها تشکر می کنند. بر روی این لوح های سپاس، اقسام مختلف متن لوح تقدیر قرآنی حکاکی گردیده، که از فعالیت ارزنده خادمین، دانش آموزان و دانشجویان فعال در حوزه قرآن و عترت قدردانی می شود.

متن لوح تقدیر مسابقه قرآنی

باسمه تعالی

جناب آقای / سرکار خانم ….

حافظ محترم قرآن کریم

سلام علیکم؛

حفظ آیات نورانی قرآن کریم از سرآغاز نزول این کتاب آسمانی، همواره مورد تاکید، تایید و اهتمام پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) بود. حافظان کل قرآن با حضور در محافل نورانی قرآنی در داخل و خارج کشور، موجب آبروی هر چه بیشتر شیعه و کشور اسلامی ایران شده اند. در این مقام شایسته است از زحمات خالصانه جنابعالی در مسیر حفظ قرآن کریم، صمیمانه سپاسگزاری شود. امید است با شناخت، ارتباط، انس و عمل به قرآن کریم در تمامی مراحل زندگی موفق و پیروز باشید.

متن لوح تقدیر قرآنی دانشجویی

الإمامُ عليٌّ عليه السلام: تَعَلَّمُوا القرآنَ فإنّهُ أحسَنُ الحَديثِ، و تَفَقَّهوا فيهِ فإنّهُ رَبيعُ القُلوبِ

امام على عليه السلام: قرآن را بياموزيد، كه آن نيكوترين سخن است. در آن انديشه كنيد، كه آن بهار دلهاست.

فرهیخته گرامی ….

با سلام

عرصه های قرآن کریم، بسترهای فروزان انوار رحمت الهی است که دل ها و قلب های شیفته حکمت از آن حظ وافر می برند و این خود افتخاری بس عظیم است. بی تردید آنان که از جرعه های گوارای این دریای معرفت نوشیده اند، در خور اکرام و احترام بسیارند. بدینوسیله کسب مقام …. رشته ….. در …. مسابقات سراسری دانشجویی قرآن کریم را تبریک گفته و توفیق بیشتر جنابعالی در فراگیری فرهنگ غنی اسلام و عمل به تعالیم عالیه قرآن کریم با بهره گیری از رهنمود های رهبر معظم انقلاب ( مدظله العالی ) را از درگاه ایزد متعال مسالت می نمایم. همواره موفق و سربلند باشید.

متن تقدیر و تشکر قرآنی خادمین

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ مَنْ أَرَادَ الْآخِرَةَ وَسَعَى لَهَا سَعْيَهَا وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولَئِكَ كَانَ سَعْيُهُمْ مَشْكُورًا (سوره اسرا آیه19)

موسسه قرآنی ….

مدیر محترم؛ جناب آقای / سرکار خانم ….

اینک که خداوند متعال توفیق خدمت به محضر قرآن کریم را به آن موسسه قرآنی ارزانی داشته و تلاش و اهتمام آن موسسه و مسیر اعتلا کلام وحی قرار گرفته است، این توفیق و تلاش شایسته تشکر است. بی شک این افتخار قرین آنانی است که خدمت به ساحت مقدس قرآن کریم را به شایستگی به سر منزل مقصود برسانند و رضایت خداوند متعال را مدنظر قرار دهند. بدین وسیله از تلاش اعضا و مدیران محترم آن موسسه، تقدیر به عمل می آید و از آنجا که اثر ارسالی آن موسسه به عنوان اثر درخور تشویق انتخاب گردید، این لوح تقدیم می گردد.


پيامبر صلي الله عليه و آله: خَيْرُكُمْ مَنْ تَعَلَّمَ الْقُرآنَ وَ عَلَّمَهُ؛

بهترين شما كسى است كه قرآن بياموزد و آموزش دهد.

سلام علیکم

به لطف حضرت حق و عنایات خاصه حضرت ولی عصر (عج) در سالی که مزین به نام مبارک پیامبر اعظم (ص) خاتم الانبیا، حضرت محمد(ص) گردید، توانستیم موفقیت هایی را در راه آموزش قرآن کریم و هدایت اقشار مختلف جامعه خصوصا قشر جوان و نوجوان کسب نمائیم و این بدست نیامد مگر با تلاش و کوشش شما معلم گرامی قرآن کریم؛

خواهر گرامی سرکار خانم ….

ضمن تقدیر و تشکر از تلاش بی وقفه و ارزشمند شما در راه آموزش قرآن کریم و پرورش نسل جوان و نوجوان در سال …. به پاس این همکاری خداپسندانه، این لوح تقدیم حضورتان می گردد.موفقیت روز افزون شما معلم گرامی را آرزومندیم.

 

متن لوح تقدیر قرآنی دانش آموزی

باسمه تعالی

فرهیخته گرامی

جناب آقای / سرکار خانم ....

با سلام

با صلوات بر محمد و آل محمد(ص) ، سعی و تلاش شما در مسیر بهره مندی از برکات معنوی و حیات بخش، تنها نسخه هدایت بشر معاصر قرآن کریم، موجب سرافرازی خدمت گزاران به این کتاب آسمانی است. ضمن تقدیر و تشکر از حضور ارزشمندتان، بدینوسیله احراز رتبه ... در رشته ... را به شما تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال، توفیق روزافزونتان را در کسب معارف نورانی قرآن کریم مسئلت می نمائیم.

نوشته های لوح تقدیر فعالان قرآن و عترت

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای ....

قرآن کریم این ودیعه گرانقدر الهی، کتاب سراسر نور و حکمت، سرچشمه زلال هدایت در مبارک ترین ماه و در شبی که برتر از هزار ماه است، بر قلب مطهر پیامبر اعظم (ص) نازل شد تا چراغ هدایتی برای بشر در رسیدن به کمالات و صیرورت الی الله باشد و انسان را به برپایی قسط وادار نماید و او را به حیات طیبه برساند. جاذبه و عمق آیات الهی آن چنان بوده است که قرن های متمادی عالمان دینی، مفسران بزرگ، هنرمندان و قاریان هر کدام تلاش کرده اند، خدمتی به ساحت مقدس کتاب آسمانی قرآن بنمایند و عشق و ارادت خویش را منصه ظهور برسانند. و اینک که جنابعالی با عنایت حق تعالی با همت والای خود در سال .... در حوزه مدیریت امور قرآنی در شمار فعالان برگزیده قرآن کریم قرار گرفته اید، ضمن تبریک به جنابعالی، دوام توفیقات شما را در خدمت به قرآن شریف و نشر و ترویج فرهنگ آن از درگاه خداوند مسالت دارم.


وَ مَنْ يُسْلِمْ وَجْهَهُ إِلَى اللَّهِ وَ هُوَ مُحْسِنٌ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىٰ وَ إِلَى اللَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ

در روزگاری که جان از دغدغه هایی که هر یک چون خزان، بهار طراوت وجود آدمی را به پژمردگی می کشاند و انسان را سرگردان در کوچه پس کوچه های مبهم حیات مادی به حال خود وا می نهد، یگانه مامنی که دل پریشان را آرام می سازد، دلالت قرآن کریم و عنایات اهل بیت(ع) است. این جان عطش ناک در وادی تفتیده تمناهای نفس جز در سایه سار این دو روضه رضوان، حلاوت اطمینان و لذت آسایش نخواهد یافت.

جناب آقای / سرکار خانم ...

تلاش های خالصانه و بی شائبه جنابعالی را در راه اعتلای فرهنگ قرآنی ارج نهاده و با اهدا این یاد بود، توفیق بهره وری از فیوضات و لمعات معنوی قرآن کریم برایتان آرزومندیم. امید که در سایه توجهات قرآن و عترت، همواره سربلند و پیروز باشید.

کلام آخر متن تشکر قرآنی

امروزه موسسات قرآنی بسیاری در سراسر کشور وجود دارد که با هدف پرورش افراد در حوزه های مختلف قرآنی، تاسیس می شوند. مدیران و مسئولان این موسسه ها، جهت قدردانی از مومنان خداجوی، مراسم های مختلفی برگزار می کنند. در این مجالس، به افراد برگزیده، لوح های سپاسی تقدیم می گردد که بر روی آن ها، زیباترین متن لوح تقدیر قرآنی حکاکی شده است. اگر به دنبال جدید ترین انواع لوح تقدیر هستید، فروشگاه ثامن تندیس گزینه مناسبی می باشد. شما می توانید با این فروشگاه تماس گرفته و انواع لوح تقدیرهای زیبایی نظیر لوح سپاس چوبی، زمردین و ... را  برای متن تقدیر و تشکر قرآنی خود سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *