قدردانی و تشکر، شایسته عزیزانی می باشد که مسئولیت ها و وظایف خود را به نحو احسن انجام می دهند. اکثر مدیران و مسئولان، مراسمی برای تشکر از کارمندان برگزار می کنند و با اهدای انواع لوح تقدیر، از خدمات ارزنده آن ها سپاسگزاری انجام می دهند. اقسام مختلف لوح تقدیر وجود دارد که در مدل هایی همچون جعبه ای، رومیزی، دیواری و کتابی به بازار عرضه می شوند. اکثر این لوح ها، از جنس هایی نظیر چوب، شیشه، استیل و مولتی استایل ساخته می شوند.

انواع مدل لوح تقدیر به لحاظ شکل ظاهری

پیشرفته شدن دستگاه های صنعتی، باعث تولید انواع لوح تقدیر شیک و مدرن می شود. در ادامه به اقسام متنوع لوح های تقدیر می پردازیم.

لوح تقدیر ساده تک برگی، به صرفه ترین نوع لوح تقدیر

لوح ساده، متداول ترین نوع لوح تقدیر می باشد که اکثر افراد حداقل یک بار، آن را در مناسبت های مختلف دریافت کرده اند. جنس این گونه لوح ها، از مقوا یا کاغذ می باشد و در ابعاد مختلفی به چاپ می رسند. در اطراف لوح ساده تک برگی، حاشیه هایی وجود دارد، به گونه ای که متن در وسط قرار بگیرد.

لوح تقدیر دیواری

لوح تقدیر دیواری

اگر به دنبال لوحی می باشید که به راحتی بر روی دیوار نصب شود، لوح تقدیر دیواری بهترین انتخاب می باشد. این گونه لوح، به صورت های چوبی، معرق و مشبک وجود دارد.

لوح تقدیر رومیزی و پایه دار

لوح تقدیر رومیزی و پایه دار، یک هدیه نفیس برای کارمندان می باشد. با قرار گرفتن پایه چوبی در زیر لوح، به راحتی می توانید بر روی میز یا هر مکان مناسب دیگری قرار دهید.

لوح کتابی، در دو قسم دو لت و سه لت

لوح کتابی، در پوششی شبیه به جلد کتاب قرار دارد. جنس جلد های آن، معمولا از پارچه، مقوا و چرم می باشد. انواع جلد کتابی را می توان به صورت دو لت (دوبخشی) یا سه لت (سه بخشی) تولید کرد.

لوح تقدیر جعبه ای

متن نوشته شده در لوح تقدیر جعبه ای، عموما در داخل باکسی قرار می گیرد. روکش جعبه، از جنس گالینگور، چرم و جیر می باشد.

لوح تقدیر برجسته و حجمی

لوح تقدیر برجسته و حجمی

یکی از پر طرف دارترین انواع لوح تقدیر در میان مدیران شرکت ها، لوح تقدیر برجسته و حجمی می باشد. در ساخت این گونه لوح ها، از متریال های مختلفی نظیر کاشی، فلز، چوب و مقوا استفاده می شود.

لوح تقدیر با نگین عقیق و فیروزه

از زیباترین مدل های لوح تقدیر می توان به لوحی اشاره کرد که در ساخت آن، از نگین عقیق یا فیروزه استفاده می شود. وجود نگین های سبز رنگ فیروزه یا نگین های قرمز رنگ عقیق، جلوه ای متفاوت در ساختار این گونه لوح به وجود می آورد. انواع مختلف لوح تقدیر با نگین عقیق یا فیروزه وجود دارد که به دو صورت جعبه ای و ایستاده در بازار به فروش می رسند.

لوح تقدیر به همراه بشقاب میناکاری و سفال

لوح تقدیر به همراه بشقاب میناکاری و سفال

نوعی متفاوت در اقسام لوح تقدیر وجود دارد که، از بشقاب میناکاری شده در ساخت آن به کار می رود. این مدل در انواع متنوع و جذاب نظیر طرح تابلو چوبی تولید می شود. در ساختار این لوح تقدیر، بشقاب سفالی یا میناکاری شده در یک سمت و در سوی دیگر بر روی یک صفحه فلزی، متن تشکر نوشته می شود.

لوح تقدیر معرق و مشبک، اثر جذاب هنری

اگر به دنبال اثری هستید که به دست هنرمندان ایرانی ساخته شده، لوح تقدیر معرق بهترین گزینه می باشد. متریال استفاده شده در این لوح، اکثرا از چوب می باشد که در طرح های شبکه ای یا زنبوری وجود دارد.

اقسام لوح تقدیر با توجه به متریال

جنس به کار رفته در ساختار لوح تقدیرها متفاوت می باشد، که این باعث تولید انواع لوح تقدیر در بازار می شود. با توجه به متریال، لوح های تقدیر را به اقسام گوناگونی تقسیم می کنیم که به شرح زیر هستند:

  • لوح تقدیر چوبی
  • شیشه ای و کریستال
  • لوح تقدیر مولتی استایل
  • آلومینیوم
  • لوح تقدیر برنجی
  • استیل

لوح تقدیر چوبی

لوح تقدیر چوبی

لوح تقدیر چوبی ، یکی از انواع لوح تقدیر می باشد که در ساخت آن از چوب استفاده می شود. چوب با بافت و رنگ خاصی که دارد، حس متقاوتی را به مخاطب خود القا می کند. این گونه لوح، در اشکال مختلفی تولید می شود که به شرح زیر می باشد:

  1. در مدل اول که به آن گالینگور گفته می شود، لوح به صورت کتابی می باشد که در صفحه داخلی، متن سپاسگزاری نوشته شده و رویه بیرونی آن، از طرح یا ساختاری ساده برخوردار می باشد.
  2. در مدل بعدی، لوح های چوبی به صورت جعبه ای هستند. یعنی لوح در داخل یک جعبه قرار گرفته و با باز کردن جعبه، لوح به صورت کامل و تمام قد نمایش داده می شود.
  3.  نوع دیگر به صورت مستطیل وجود دارد که، متن روی صفحه مستطیلی نوشته می شود.

لوح تقدیر شیشه ای و کریستال

لوح تقدیر شیشه ای و کریستال، با ساختار شکننده ای که دارد، از مدل های سبک نو محسوب می شود. امروزه با وجود دستگاه های پیشرفته لیزر، به راحتی می توانند متن مورد نظر را روی شیشه حک کنند. این گونه لوح به صورت های جعبه ای و ایستاده وجود دارد.

لوح تقدیر مولتی استایل

لوح تقدیر مولتی استایل

جنس این لوح تقدیر، از ورق های مولتی استایل می باشد که از مواد ABC تولید می شود. این ورق، در انواع آینه ای و خشدار موجود می باشد که در دو رنگ طلایی و نقره ای به بازار عرضه می شود. قابلیت حک شدن نوشته، برش خوردن در ابعاد مختلف و برخورداری از وزن کم، باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد.

سخن پایانی

اگر به جست و جوی یک هدیه ارزشمند برای سپاسگزاری از زحمات کارمندان خود می باشید، لوح تقدیر بهترین گزینه است. امروزه با پیشرفته شدن دستگاه های صنعتی، مدل های مختلف لوح تقدیر تولید می شود که می توانید، متناسب با سلیقه خود خریداری کنید. از جذاب ترین اقسام لوح تقدیر می توان به لوح تقدیرهایی با نگین عقیق و فیروزه، جعبه ای و دیواری اشاره کرد. این گونه لوح ها در متریال های مختلفی نظیر شیشه، مولتی استایل، چوب و برنج ساخته می شوند. اگر به دنبال جدیدترین انواع لوح تقدیر می باشید، به سایت ثامن تندیس مراجعه کنید. در این سایت، اقسام مختلف لوح تقدیر، تابلو نفیس و … وجود دارد که می توانید متناسب با نیاز خود خریداری کنید.

سوالات متداول

لوح تقدیر به چند مدل تقسیم می شوند؟

انواع مدل لوح تقدیر وجود دارد که می توان به لوح دیواری، جعبه ای، برجسته و حجمی اشاره کرد.

در ساخت لوح تقدیر، چه متریال هایی استفاده می شود؟

لوح تقدیر ها معمولا از چوب، شیشه، مولتی استایل و برنج ساخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *